Elégedett vagyok az iskola színvonalával, a tisztasággal, kedvességgel. Mindennel! – Ádám Rózsa (Angol nyelvképzés)

A három parancsikon és a kis vándor

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy komputer. Abban a komputerben volt háromszázhetvenöt fájl. Az egyik fájlban találtam egy mesét, amit most nektek elmesélek.
Élt egyszer egy mikrofon, akinek volt egy felesége meg három kis mikrofonja. Este az asszony mesét olvasott a gyerekeknek, ami így hangzott:
Volt egy kis vándor, akit Monitornak hívtak. Ez a kis vándor, ahogy egy nap mendegélt, találkozott egy kis Parancsikonnal. A Parancsikon így szólt hozzá:
- Hol jársz erre, ahol a madár sem jár?
- Keresem a helyem az életben- mondta a kis vándor- te hová mész?
- Megyek megkeresni a három mikrofont, akik a lányaim voltak, de a gonosz varázsló kis gombokká varázsolta őket, mert nem adtuk oda a pénzt, amit kért.Segítesz nekem megkeresni őket?
-Persze- válaszolta a vándor.
Mentek száz meg száz esztendeig, de nem találtak őket. Egyszer Monitor megszólalt:
-Miért nem megyünk fel az internetre, és keressük őket meg ott?
Parancsikonak nem volt más ötlete, ezért felmentek a Poznanicire. Nagyon sokáig keresték őket, mire megtalálták. Windows utca 17 cím alatt laktak egy lerobbant házban..
Még száz meg száz esztendeig mentek, mire eljutottak a kikeresett címre. Parancsikon bekopogott:
- Én vagyok Parancsikon -mondta- ad vissza a lányaimat, mert különben vírust küldök rád!- parancsolta a Parancsikon.
A vén banya nem ijedt meg, de kiszólt:
- Ha nem adom vissza, akkor mi lesz?
- Akkor vírust küldök rád!!!
De nem küldött vírust, mert megijedt, hogy nehogy a lányai is vírusosak legyenek. A vén banya látta, hogy vaklárma az egész, és megfertőzte őket vírussal.
Ezer évig vírusosan éltek, mire végre jött egy rendszergazda és egy virusirtó. Amikor meglátták a Monitort és Parancsikont, rögtön segítettek nekik kiszabadulni. A vírusirtó leszedte az összes vírusukat. De mikor kiszabadultak, nagy meglepetés érte őket, mert kiderült, hogy ismerik egymást.
- Sziasztok barátaim!- mondta Parancsikon-ti hogy kerültetek ide?
-Mi csak sétáltunk egyet -és ti?
-Minket elátkozott a gonosz boszorka virussal, mert a lányaimat akartam visszaszerezni! Segítettek nekünk?
-Persze, barátoknak mindent. Betörték a boszorka ajtaját, éppen akkor, mikor a banya a lányokat akarta megrázni.Vírusirtó közbelépett, és azokat a vírusokat, amelyeket a két baráttól leszedett, azt mind a boszorkára szórta. Így a lányok megmenekültek, a boszorka pedig örökre vírusos lett. Fuss el véle,vírusos a vége!!! Aki nem hiszi, az ne higgye el, de ne is járjon utána, mert még vírusos lesz!

KUCORA BARBARA 5/4

Miroslav Antić Általános Iskola, Palics