Nagyon jó és tökéletes egyben, és sokat lehet tanulni is, még néha játszunk is. Én szeretem az Archimedes Oktatóközpontot. – Pap Stefánia (Angol nyelvképzés)

A királylány és az agy

Egyszer volt, hol nem volt googlen is túl, volt egyszer egy királylány. Akit fogvatartott a windows 98-as agy. A királylány rákattintott a poznanicira, chetet írt egy szép királyfinak. Azt írta, hogy szabadítsa ki a windows 98-as agy karmai közül. A barbár komornyik ezt meglátta és elvette tőle a laptopot. A királyfihoz időben megérkezett az e-mail. Szólt dr. Einsteinnek, hogy csináljon egy 5 megabájtos erősségű robotot. A robot három nap, és három éjjel készült. A királyfi beprogramozta a robotot a királylány megmentésére. Elindult a robot megtalálta a királylányt. Sok harc után legyőzte a windows 98-as agyat. Helikopteren repült a királylánnyal és elvitte a királyfihoz. A királyleány összekuszált hajjal, letört körmökkel, szakadt ruhában érkezett a királyfi elé, aki nem hitt a szemének, hogy egy ilyen csúnya királyleányért harcolt ennyit. A leányt a királyi udvarban megfürdették, szépen felöltöztették majd a királyfi elé vezették. Elmesélte a királyfinak milyen idegfeszítő élményben volt része. Ekkor a királyfi jobban szemügyre vette, és feleségül kérte.
Még ma is élnek, ha a 98-as agy nem kerítette őket hatalmába.

Sörös Alekszandra
4. osztályos tanuló