Nagyon jó és tökéletes egyben, és sokat lehet tanulni is, még néha játszunk is. Én szeretem az Archimedes Oktatóközpontot. – Pap Stefánia (Angol nyelvképzés)

A Windows és a Linux király

Volt egyszer egy Windows és egy Linux király. Nagy barátság volt a két királyság között.
Windows királynak volt egy Ikon leánya. Linux királynak pedig egy Nero fia. Nero királyfi és Ikon királylány egymásba szerettek. Eldöntötték, hogy összeházasodnak de féltek, hogy szüleik nem engedélyezik. Ezért elszöktek a C D segítségével. Linux és Windows a videokártya tolmácsolásához fordultak, Aki azt mondta, hogy küldjenek el egy drótposta hírnököt, aki átadja a királyoknak, hogy küldjenek embereket Ikon és Nero keresésére. Mikor a D és a C meghajtó segítségével megtalálták őket úgy megörültek, hogy hetedhét országra szóló lakodalmat csaptak.
Boldogan éltek még meg nem születtek a kis vírusok.

Horvát Brigitta
4. osztályos tanuló